کتـرینگ چیست؟

آشنایی با طبخ غذا و نوشیدنی

واژه کترینگ در زبان انگلیسی به طور کلی بیانگر صنعت آماده‌سازی و طبخ غذا و نوشیدنی در محلی و سرو آن‌ها در مکان دیگری جهت پذیرايی می‌باشد. حال اگر کمی دقیق‌تر و زیرکانه‌تر به تعریف بالا توجه کنیم، متوجه گستره وسیع فعالیت این صنعت در دنیا خواهیم شد.
جهت درک بهتر مطلب در ذیل به چند نمونه از کترینگ‌هایی که در سطح جامعه مشغول فعالیت هستند، اشاره می‌کنیم و به بحث و بررسی در مورد کترینگ هتلی ادامه خواهیم داد.
1- کترینگ هواپیمایی
2- کترینگ قطار
3- کترینگ بیمارستانی
4- کترینگ هتلی

صنعت هتلداری و کترینگ
Hospitality & Catering industry
در ابتدا این سوال در ذهن خواننده پیش می‌آید؛ چرا می‌گوییم صنعت هتلداری و کترینگ؟ مگر در هتل یا مراکز طبخ و سرو غذا چه عملیاتی انجام می‌پذیرد که از این دو رشته پذیرایی به عنوان صنعت نام برده می‌شود؟ در جواب باید گفت: پس از دوره انقلاب صنعتی که در دنیا رخ داد و دنیا را در جهت تولید و ایجاد مشاغل مختلف دگرگون ساخت و با توجه به طراحی و ساخت تجهیزات و دستگاه‌های جدید مختلف که سرعت تولید را در جهان چندین برابر کرده است، نگاه دقیق به نوع فعالیت بخش هتلداری و کترینگ در دنیا که در اصل وظیفه‌اش ایجاد آسایش و راحتی برای میهمانان خود بوده، استفاده از تکنولوژی و تجهیزات جدید جهت بالا بردن ضریب  بهره‌‌وری و ایجاد و ارائه خدمات بهینه آسایشی و کنترل هزینه‌ها در هر زمینه و تنگاتنگ شدن ارائه خدمات خوب با تجهیزات صنعتی، از این دو رشته به نام صنعت نام برده می‌شود.
به زبان ساده‌تر می‌توان چنین بیان نمود: به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های صنعتی روز جهت ارائه خدمات رفاهی بهتر به میهمانان  کلمه صنعت در کنار نام این دو رشته خدمات رفاهی قرار گرفت و به همین دلیل از آنها به عنوان صنعت هتلداری و صنعت کترینگ نام برده می‌شود.

ارتباط صنعت هتلداری با صنعت کترینگ
پیشینه فعالیت‌های هتلداری که یکی از قدیمی‌ترین خدمات ساخته و ارائه شده دست بشر است با سابقه‌ای برابر فعالیت‌های تجاری و جنگی او به شمار می‌رود. به طوری که تاریخچه مسافرخانه‌ها را قریب شش قرن قبل از میلاد مسیح نیز نسبت می‌دهند.
اولین مسافران آن دوران بیشتر تجار، جنگجویان و چاپارها بودند. اولین گام‌ها جهت ساخت و ایجاد مسافرخانه‌ها در بین راه‌های آن زمان توسط خانواده‌هايی برداشته شد که در مسیر حرکت مسافران قرار داشتند، بدان معنی که با اختصاص یک اطاق جهت استراحت مسافر، تهیه خوراک جهت رفع گرسنگی و تجدید قوای مسافر و حتی اصطبل و ارائه خدمات مربوطه، در قبال دریافت مبلغی از مسافر خود پذیرایی می‌کردند و نخستین میهمان‌پذیرها بدین شیوه تحت نام (تخت خواب و صبحانه) در حدود سده پانزدهم میلادی در اروپا بوجود آمدند و با پیشرفت ارتباطات جاده‌ای و مسافرت‌های دریايی تعداد این گونه مسافرخانه‌ها که از مسافران پذیرائی می‌کردند، افزایش یافت و در نخستین سال‌های سده هجدهم میلادی تشکیلاتی برای  پذیرائی از مسافران و میهمانان بوجود آمد که نمونه‌های اولیه میهمانخانه‌های امروزی به نام INN می‌باشد.
با توجه به توضیح مختصر بالا و کمی دقت، حال می‌توان به رابطه بین صنعت هتلداری و کترینگ پی برد یعنی هر جا که صحبت از مسافرخانه‌اي در میان بوده، در کنار خدمات اطاق، خدمات پذیرايی و غذايی نیز وجود داشته و از همان اوایل در کنار حرکت چرخ‌های صنعت هتلداری، صنعت کترینگ نیز به میزان قابل توجهی در جهت بهتر چرخیدن چرخ‌های این صنعت تاثیر بسزائی داشته و باعث بالا بردن میزان ارائه خدمات به میهمانان و ایجاد رقابت سالم در مسیر ارائه خدمات در بین سرمایه‌گذاران گردیده تا جائی که امروزه این بخش از خدمات به صورت یک بخش کاملا تخصصی درآمده و در هتل‌ها با شاخه‌ای از مدیریت در این بخش یعنی مدیریت غذا و نوشابه  Food) & Beverage Management ) روبرو هستیم.